NIKON D80 - 70 mm - f 8 - 1/1000 sec - 400 - Flash: Not Fired

Tegevteenistuseks mittesobilik

Tags: blue kitesurf summer
2008-06-19 14:47:40
Vahepeal on palju juhtunud ja veel rohkem ära tehtud. On asju, mille pärast häbi tunda, ja ka neid, mille üle uhke olla. Kuna aga on tulemas Jaanipäev, oo mõnus pidupäev, siis räägin ainult rõõmsatest asjadest.

Nädal tagasi neljapäeval oli minu ülejäänud elu kõige esimene päev. Sellest päevast sõltus "kõik". Kaitseväe arstliku komisjoni päev! Uhke nimetus või mis. Hommikul 8:00 kohale ilmudes oli seal juba terve armee noori mehi passimas, selgelt natuke närvis, mõned üksikud rahulikud. Kes oli kaasa haaranud läpaka, et päev päris raisku ei läheks, kes raamatu. Sisse lasti mehi kahe kaupa - konveieri värk. "Nii, paberid siia, allkiri sinna alla! Isikuttõendav dokument? Kutse võite endale jätta." Ma oli teinud hoolsalt eeltööd ja korjanud paraja hulga veenvaid analüüsi tulemusi. Saadetigi mind otse peaarsti kabinetti ilma igasuguse järjekorrata.

Arst põrnitses minu toodud paberihunnikut, võttis siis välja oma kausta ja hakkas näpuga järge ajama. Hiljem sain teada, et kõik kriteeriumid on ametlikult paika pandud ja Riigiteatajas saadaval! Püüdsin natuke sõnadega kaasa aidata ja kurta oma kurba saatust, aga artsi see ei huvitanud. Sellegi poolest arvas ta, et olen tegevteenistuseks mittesobilik. Edasised spetialistide vastuvõtud jähi ära, mind saadeti otse komisjoni esimehe jutule. Tema vaatas omakord samad kriteeriumid üle ja otsus oligi lõplik - tegevteenistuseks mittesobilik.

Teine hea uudis on see, et varsti on Jaanipäev ja pärast seda viiepäevane kanuumatk mööda Koivat Siguldani välja. Ehk teisisõnu puhkus.   

   

     
© 2007-2009 Martin Koppel Follow makoppel on Twitter |   RSS | Pixelpost v1.7 | Photoblogs.org / Listed
Creative Commons License blog.tr.ee
This work is licenced under a Creative Commons Licence.